OPOČNO V PROMĚNÁCH jako projekt

Cílem projektu „V proměnách“ je, aby mladší generace vytáhli od svých rodičů a prarodičů stará rodinná alba a začali společně listovat historií a vzpomínkami. Nenechávat to na chvíle, kdy už to nebude možné. Ty objevené vzpomínky za to fakt stojí…

A když dědu vytáhnete na společnou procházku a vyfotíte se na stejném místě jako on před lety, bude sranda…, pokud nebudete stát v prostorách nákupního centra nebo před blokem paneláků, které tam mezitím vyrostlo.

V dnešní době se na sociálních sitích objevuje hodně stupidních virálních trendů, tak proč by se ta energie nemohla věnovat tomuhle. Že? Jenže tam si jede každý svou a jakákoliv aktivita kromě sharu a liku je předem odsouzena k zániku.OPOČNO V PROMĚNÁCH jako projekt

Musíme na to od lesa, oslovit ještě mladší a být sociálním sítím vzorem. Pokud se to tam dostane, tak její přirozenou virální cestou.

Nejsympatičtější cestou bude vydat knihu, udělat merch, poskytnout školám téma napříč předměty a dát to dětem za domácí úkol.


( Na výtvarku si přinesou fotku, kde na pozadí je známé místo nebo jejich rodinka a vyfotí ji znovu úplně stejně, ale v přítomnosti.

Na kompu udělají základní grafickou úpravu, upraví do časopisu a vytisknou.

Při dějepisu popíšou dobu, ke které se jejich fotka vztahuje

Při slohu vytvoří úvahu na téma, co se dozvěděli.)
No myslím, že super živná půda pro mezigenerační dialog s několikanásobným přesahem.


A kde na to sehnat prachy?
Pokud je vedení města a regionu prozíravý, dovtípí se celého potenciálu, který projekt dlouhodobě skýtá. Musíme zkusit je jako první.

Spočítali jsme to na cenu 15ti minutového ohňostroje. To není tak úplně moc.
Na samotné město to má dlouhodobě příznivý vliv. Perfektní zviditelnění, propagace, čerpání materiálů, PR články atd… A hlavně je to neotřelé.


A ejhle, zrovna jsme jim kápli do noty a slovo dalo slovo.
Kniha vznikla, Opočno pořádá pravidelné nedělní procházky s pamětníky, kteří vzpomínají a rodinkami, které poslouchají. Na turistické trase stojí infotabule před významnými domy. Postavila se letní expozice fotografií a pohlednic v prostorách kláštera a díky městu dostává Opočno v proměnách docela příjemný spád.
Díky jim za to a za lidi, kteří za to kopou třeba už dávno po pracovní době. ( Dalibor z IT třeba, nebo Dana Marková, která je centrální mozek )